Sigarayı bırakmak için;

Yapılan seans, sigara isteğini azaltır... Kısaca, terapiler sonrasında sigara isteği, çok net olarak hissedilebilir şekilde azalmakta, sigara'nın dumanına karşı vücutta bir tepki oluşmakta ve seansa giren kişilerin hemen hepsinin söylediği gibi "vücudun sigara istemiyor olması, fiziksel bir istek duymama hali" yaşanmaktadır. Etki, nikotin vücuda tekrar tekrar ve ısrarla tanıtılmadıkça kalıcıdır.

Tek seans yeterli...
Sigara bırakma konusunda yaptığımız terapilerin tek bir seansı çoğu zaman yeterlidir.
İlk 48 saat önemli... İlk 48 saat, vücudun, yeni enerjetik duruma adaptasyonu için gerekli süredir ve kişinin, sigara isteğine karşı az ya da çok direnmesi gereken zamandır. Bu sırada şiddetli bir sigara isteğinin olması beklenmez ancak, yine de ilk 48 saat en riskli zaman dilimidir. 48 saat bitiminde sigara isteğinin artık sadece bazı zamanlarda ve sadece hafifçe gelmesi beklenir.
Destek seansı ne zaman önerilir? 48 saat geçtiği halde, sadece zaman zaman da olsa; baş etmekte zorlandığınız bir sigara içme isteği duyuyorsanız, size, destek seansı kesinlikle önerilir.

En önemli kuralımız: Su içmek

İlk 48-72 saat bol bol su içmek, uymanızın zorunlu olduğu ana kuralımızdır... Özellikle ilk 48 - 72 saat bol su (günde 3 litre ve üzeri) içmeniz gerekiyor. Bol su içerek, saunaya giderek ya da banyoda sıcak su altında biraz fazla zaman geçirerek vücudunuzdaki temizliğe yardım etmelisiniz. Bu kurala uymanız, sigaradan kolayca kurtulabilmeniz açısından çok çok önemlidir.

İlk birkaç gün, detoksa bağlı hafif halsizlik ve vücudunuzda hafif bir sigara - kül kokusu hissedebileceğinizi ya da bazen hafif ishal olabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Bunların hepsi de vücudun temizlenme belirtileridir..

 

Diğer Yazılarımız