Bach Çiçekleri Nasıl Kullanılıyor?

Önce, Bach çiçekleri konusunda hazırladığımız bir formun, sizin tarafınızdan incelenmesini ve soruların cevaplanmasını rica ediyoruz. Hangi kürlerin size en uygun olduğuna, bu form yardımıyla karar veriliyor. Sizin için uygun olan Bach çiçekleri karışımını seans sırasında kullanıyoruz. (Terapilerde frekans örneği olarak, sizin için seçilmiş Bach çiçekleri kullanılıyor.).

Bach çiçeklerini kullanmaya başladığınızda, beraberce seçtiğimiz kürlerin etkilerini bir iki hafta içinde yavaş yavaş hissetmeye başlamanızı bekliyoruz. Ama etkinliğin hemen birkaç gün içinde de ortaya çıkabildiğini görüyoruz. Bach çiçeği kürünün normal koşullarda bir ay kadar kullanılmasını istiyoruz. Sonrasında ise, seçilmiş bazı çiçeklere artık gerek kalmadığını görüyoruz, yani bir ay kadar sonra artık kişi, değişmiş olduğunun farkında olarak, bazı çiçeklere ihtiyaç kalmadığını iletebiliyor bizlere ve bu durumda, tedaviyi, sadece kalan konular üzerinden sürdürüyoruz.

Bach çiçekleri kürleri, ilaç değil, bazı bitkilerin "homeopatik" kürleridir. Yani aslında o bitkinin fiziksel yapısını değil de "enerjisini" kullanıyoruz. Amacımız; o ruhsal durum için tanımlı çiçeklerin frekans paternini kullanarak, kişinin enerjisinde değişim yaratabilmek… Bu sebeple de Bach çiçeklerinin herhangi bir ilaçla etkileşmesi mümkün değil ya da bir yan etki yaratması olası değil.

Bach çiçeklerini sadece duygusal sıkıntılar için kullandığımızı söylemek, bu sisteme gerçekten haksızlık olur. Bach çiçeklerini, bize değişik şikâyetlerle başvuran her hasta-danışan için kullanmaya çalışıyoruz. Her hastalığın, kişiye özel ruhsal özelliklerle bağlantılı olduğunu biliyoruz ve kişinin ruhsal yapısındaki sertlikleri yumuşatabildiğimizde, hastalıkların çok daha kolay ortadan kalktığını görüyoruz.

Diğer Yazılarımız