Alkolü Bırakmak İçin;

Kim için, nasıl bir terapi? Konu eğer alkole karşı isteğin azaltılması ve kişinin yoksunluk hislerinin azaltılabilmesi ise; kişinin içtiği alkol cinsleri üzerinden yapılan birçok durum için yeterli olacaktır. Ancak, alkol probleminin altında genellikle kişinin ruhsal dünyasındaki karmaşa ya da problemler yatar ve bu durumda Bach çiçekleri ve haftada bir olacak şekilde seanslara eklenebilir.

Terapilerinde maddelerin kimyasal özellikleri değil, fiziksel özellikleri (elektromanyetik özellikleri) kullanılır. Yani vücuttaki değişim, maddeye özgü çok ince elektromanyetik frekanslar (titreşimler) yardımıyla sağlanır. Bağımlılık durumunda yapılan işlem; bağımlılık yapmış olan maddenin (içilen alkol), cihazın içine konması ve bu maddeden alınan elektromanyetik titreşimlerin vücuttan silinmeye çalışılmasıdır. Alkolü bırakmak için yapılan uygulamalarda cihazın içine konan madde, kişinin sık içtiği alkol cinsleridir. Alkol bırakma konusunda yapılan seanslar çok kısa hatta dakika sürer ve ilk modül olarak birkaç gün aralıklarla iki kez uygulanır. Terapiler; kişinin alkol ihtiyacını azaltır ve kişinin, alkolden çok fazla zorlanmadan vazgeçebilmesini sağlar. Bu etki, aynı sigara bırakmada olduğu gibi, ilk seansla birlikte başlar ve birkaç gün sonra yapılan ikinci seansla pekiştirilir. Bir hafta sonrasında yapılacak üçüncü seans ile birlikte artık frekans silme işlemi sonlandırılır.

İlk seanstan itibaren kişi, alkol isteğinin azalmış olduğunu net olarak hisseder. Eğer kişi, yapılan seanslardan sonra alkol alırsa; ön ceden hissettiği keyfi alamadığını, alkolün anlamsızlaştığını fark edecektir. Buna rağmen, terapi başarısı , kişideki bağımlılığın ne ölçüde olduğuna ve kişinin "asıl" olarak neye ihtiyacı olduğuna göre değişir.

Diğer Yazılarımız